+90 312 227 00 15
info@saruspacs.com

Doktor Referansları

Değişen Bir Dünya İçin Yenilikçi Teknoloji

Banu Topçu ÇAKIR
Dr. / Radyoloji
    
Ankara Şehir Hastanesi

Ankara Şehir Hastanesi’nde aktif çalışmaya başladığımız günden itibaren yani yaklaşık 2 yıldır kullanmakta olduğumuz PACS sistemi bize birçok açıdan kolaylık sağlamaktadır. Görüntüler hızlı şekilde açılıp değerlendirilebilmektedir. Hastaların eski görüntüleri de aynı dosya numarası altında arşivlenmektedir, bu sayede yeni ve eski görüntüleri aynı ekrana atarak karşılaştırma yapma kolaylığı mevcuttur. İnce kesit görüntüleri üç boyutlu değerlendirme, referans çizgisini otomatik olarak göstermesinin yanında değerlendirmek istediğimiz sekansları senkronize ederek aynı anda hareket ettirme- büyütme/ küçültme yapılabilmektedir. Ses kaydının hastanın görüntüsünün üzerinden açılması yanlış raporlama ihtimalini ortadan kaldırmaktadır. Kullanım ayarlarının özelleştirilebilmesi raporlama sırasında kolaylık sağlamaktadır. Okunan, yazılan ve acil hastaların farklı renklerde tanımlanması yine işleyişi kolaylaştırmaktadır. Dış merkez görüntüleri de PACS sistemine yüklenerek değerlendirme yapma imkanı vermektedir.

Pınar İlhan DEMİR
Uzm. Dr. / Radyoloji
    
Ankara Şehir Hastanesi

Ankara Şehir Hastanesi’nin bünyesindeki Sarus PACS sisteminin kurulumuna emeği geçen tüm ekibi özenli, özverili ve işbirlikçi tutumlarından dolayı takdir ediyorum.

Her türlü sorunun çözümünde ellerinden geldiğince hızlı, pratik ve duyarlı davranmaktadırlar. Yazılım ve PACS sistemi konusundaki tecrübeleriyle Şehir hastanesi radyoloji ekibinin en büyük destekçilerindendir.

SARUS PACS sistemi biz Radyologlara hızlı ve doğru tanıya ulaşma imkanını kolaylaştırmıştır. Görüntülerde hiçbir veri kaybı olmadan sistemden çağırdığımız tüm görüntüleri SARUS PACS sistemi ile kaliteli ve hızlı bir biçimde inceleyebilmekteyiz.

Ayşe Kartov Özkaya
Uzm. Dr. / Radyoloji
    
Kocaeli Devlet Hastanesi

Hastanemizde kullanılan  Sarus PACS uygulaması pratik  ve son derece kullanıcı dostu bir radyoloji görüntüleme uygulamasıdır.  Uygulama modüllerinden son derece memnunuz. En beğenilen tarafı hasta geçmişindeki tüm görüntülere hiç bir performans sıkıntısı yaşamadan tek bir tık ile ulaşılabilmesidir.  Nokta eşleştirme aracı ve iki planın senkron tarama özelliği çok kullanışlı.

Ayrıca mamografi tetkiklerinde sekans üzerinde genel zoom ve bölgesel zoom oldukça pratik. Mamografi mikrokalsifikasyonlar daha net görmek için negatif film özelliği oldukça başarılı düşünülmüş.

 

Ayşe Banu Yağmurlu
Doç. Dr. / Radyoloji
    
Ankara Şehir Hastanesi

Ankara Sehir Hastanesi bunyesinde kullandigimiz PACS, goruntu saklama kapasitesi acisindan oldukca ileri duzey bir sistem olup yuksek goruntu rezolusyonu ve goruntu aktarim hizina sahiptir. BT, MRG ve PET imajlari ile rontgen tetkiklerinin yuksek kalitede goruntulenmesine ve raporlanmasina olanak tanir. Radyolojideki temel olcumler yani sira uc boyutlu goruntu isleme opsiyonlari ile kullanim kolayligi saglamaktadir. Ayni anda hastanin birden fazla eski tetkikini ayni yuzde acabilmek ve bu sayede etkin bir kiyaslama yapabilmek mumkun olmaktadir. Tarih ve cihaz filtrasyonlari sayesinde hastanemizdeki oldukca yogun hasta sayisina ragmen hedef is listesine kolayca ulasim veya retrospektif hasta/tetkik taramasi mumkundur. Kullanim ayarlarinin kisisel olarak ozellestirilebilmesi bir diger avantajdir. Ayrica sistem tekniker ile mesafeden bagimsiz haberlesme imkani vermektedir.

TurkishAzerbaijaniEnglishArabicRussian